Pojištění odpovědnosti za škodu - dobrovolné a povinné

Pojištění lze rozdělit do dvou skupin. Dělení je posuzováno z pohledu, zda je dobrovolné nebo povinné. Mezi povinné zcela jistě patří pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, které dobře znají všichni majitelé motorových vozidel. Platí ho pravidelně každý rok. Povinnost platit tento druh pojištění je dané zákonem. Mezi dobrovolné pojistné produkty patří nejrůznější pojištění odpovědnosti občana, které se týká běžného života. Ale existuje ještě celá řada profesních pojištění, která nejsou povinná, ale spousta klientů je plně využívá. Do této skupiny patří například i pojištění odpovědnosti za škody při výkonu povolání nebo pojištění odpovědnosti za škodu daňově.

Pojištění odpovědnosti za škodu bez hranic

Opravdu by se dalo říci, že pojištění odpovědnosti je takřka bez hranic. Pokud uvažujete o určitém druhu pojistky, která zde nebyla jmenovaná – nezoufejte – není nic jednoduššího než svůj požadavek sdělit zkušeným zástupcům pojišťovny a uvedenou skutečnost s nimi prodiskutovat. Věřte, že se určitě nějaké řešení najde a to ke spokojenosti obou zúčastněných stran. Existuje i spousta málo známých pojistných produktů, které Vám nabídne přehled v jednotlivých pojišťovnách, případně hledejte pojištění odpovědnosti online nebo pojištění odpovědnosti za škodu občana.

Přeprava zboží

Výčet možností pojistných odpovědnosti je takřka nevyčerpatelný. Dnes si už jen málo, který dopravce dovede představit, že by převážený náklad zboží neměl pojištěn. Pojištění odpovědnosti dopravce se stalo každodenní rutinní záležitostí a samozřejmostí. Mít svůj náklad zabezpečený i v případě nečekané havárie nebo jiné eventuality je dnes naprostou nezbytností.

Zákonné povinné ručení musí mít každé auto, vyberte si povinné ručení online, nejčastější dotazy k povinnému ručení

Pojištění odpovědnosti za škodu