Pojištění odpovědnosti za škodu – motorového vozidla

Asi mezi nejznámější pojistné produkty patří bezesporu pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. Toto pojištění je dobře známé všem majitelům motorových vozidel. Bohužel autohavárie jsou součástí běžného provozu a čas od času k nim dojde, i když jste sebe více opatrní. Již mnoho majitelů automobilů ocenilo skutečnost, že mají sjednané pojištění odpovědnosti, hlavně protože na náhradu škody nebyli sami. Dané povinné pojištění lze ještě rozšířit o havarijní pojištění. Pokud patříte mezi ty, kteří tento druh pojistky ještě nemají – opravdu by stálo za úvahu. Při Vašem rozhodování je dobré si prostudovat srovnání pojištění odpovědnosti za škodu, které najdete snadno na internetu.

Pojištění odpovědnosti za škodu – profesní

Profesní pojištění se stalo již také nedílnou součástí při provozování jakéhokoliv povolání. Mezi nejznámější pojistné produkty tohoto druhu patří - pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli. V současnosti se žádné podepsání pracovní smlouvy neobejde bez podpisu dohody o hmotné odpovědnosti zaměstnance, která chrání zaměstnavatele před vzniklými škodami, ale je zákonem limitováno. Z těchto uvedených důvodů je nadmíru vhodné uzavřít ještě pojištění, které sníží následky vzniklých škod. Může mít několik podob buď pojištění odpovědnosti za škodu z výkonu povolání, nebo pojištění odpovědnosti zaměstnavatele.

Pojištění odpovědnosti za škodu - podnikatele

Už asi méně známý je pojistný produkt - pojištění odpovědnosti za škodu podnikatele v případě, že Vás uvedené pojištění zaujalo a patříte mezi podnikatele, kteří ještě tento druh pojistky nemají – je vhodné se informovat u některé z pojišťoven o přesném obsahu a rámci daného pojištění.

Zákonné povinné ručení musí mít každé auto, vyberte si povinné ručení online, nejčastější dotazy k povinnému ručení

Pojištění odpovědnosti za škodu