Pojištění odpovědnosti za škodu srovnání

postavičky dělníci

Pojištění odpovědnosti za škodu se dá sjednat na rizika zdravotní a majetková. Podle toho, na co je pojistná ochrana určena se odvíjí jeho obsah. Více méně si lze sjednat nejrůznější pojistky na Vaší odpovědnost za způsobené škody třetí osobě. Tedy pokud si sjednáte s pojišťovnou pojistnou smlouvu na pojištění odpovědnosti za škodu, budete mít pokrytá rizika související se škodami na majetku, zdraví či životě někoho jiného. Pojistka v případě vzniku škody zajistí náhradu do sjednané výše. Při sjednávání pojistky je důležité, jaké si s pojišťovnou sjednáte pojistné limity. Pokud budou nízké, nevyhnete se spoluúčasti. S nižšími pojistnými limity budete mít sice pojistku levnější, ale to se nemusí vyplatit. Obsah pojištění odpovědnosti za škodu je proto dobře zvážit. Pojistné limity jsou totiž rozhodujícím faktorem při odškodňování.

Varianty pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti za škodu může být sjednáno v různých variantách. Typů odpovědností existuje celá řada. Liší se obsahem pojistného krytí. Tedy na co je zaměřeno. Nyní vyjmenujeme několik příkladů pojištění odpovědnosti:

  • Za škodu občana
  • Za škodu v pronajatém bytě
  • Za škodu z vlastnictví nemovitosti
  • Za škodu způsobenou při provozu vozidla
  • Za škodu způsobenou zaměstnavateli
  • Za škodu profesní odpovědnosti
  • Za škodu při podnikání
  • Za psa či kočku

Z uvedených příkladů je patrno, že pojištění odpovědnosti za škodu si můžete uzavřít na cokoliv, co by ohrozilo Vaše okolí nebo jiné občany.

Pojištění odpovědnosti za škodu online

Pojištění odpovědnosti za škodu si můžete uzavřít online. Dnes již nemusíte chodit na pojišťovnu, nebo na jejich pobočku. Na Internetu najdete celou řadu nabídek, od různých pojišťoven, tak stačí si jen vybrat některou z nich. V případě, že by Vám nevyhovoval systém online, můžete kontaktovat zákaznická centra, kde Vám vše do podrobna vysvětlí.

Zákonné povinné ručení musí mít každé auto, vyberte si povinné ručení online, nejčastější dotazy k povinnému ručení

Pojištění odpovědnosti za škodu