Výpočet pojištění auta

Výpočet pojištění auta je v mnoha ohledech nejlepším příkladem pro názornou ukázku. Povinné ručení auta patří do skupiny pojištění, která jsou sice nařízena zákonem, ale při sjednávání pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla, lze získat také výhodnější pojistku. Pojištění auta v současné době nabízí vícero komerčních pojišťoven, které mezi sebou soutěží. V rámci konkurenčního soupeření o klienty lze získat určitá zvýhodnění, slevy či bonusy. Výpočet pojištění tedy pomůže k získání dostatečného přehledu o nabízených pojistkách pro automobily. Automatické vyhodnocení vhodně napoví, kterou pojišťovnu oslovit pro sjednání pojištění auta. Kompletní podmínky pojištění vozidla je, ale nutno projednat vždy přímo s konkrétní vybranou pojišťovnou. Výpočet pojistného za auto lze provézt online cestou.

Výpočet pojistného auta - online

Výpočet pojištění auta - online je asi nejrozšířenější a asi i nejvíce využívaný způsob získávání potřebných informací o povinném ručení za auto. Při uzavírání nových pojistných smluv, nebo jen pro představu, jak se pohybují ceny pojistného, lze využít kalkulátory pojistného. Kalkulačka je vlastně dotazník, do kterého jsou zadávány povinné a nepovinné údaje o majiteli a o vozidle. Základem pro výpočet je kubatura vozidla. Výpočet pojištění je po zadání dat provedeno automaticky. Jak už zde bylo uvedeno získaná hodnota je pouze orientativní.  Finální výpočet pojistného je proveden přímo v pojišťovně.

Slevy a bonusy

Výpočet pojištění auta může pozitivně ovlivnit celá řada slev a bonusů. U jednotlivých pojišťoven se však zvýhodnění cen může lišit. Obecně by se dalo říci, že ve většině pojistných případů rozhoduje převážně předchozí průběh pojištění. Vždy se předně zvýhodňuje bezeškodný předchozí průběh. Ostatní slevy a bonusy jsou pak závislé na zvolené strategii každé pojišťovny.

Zákonné povinné ručení musí mít každé auto, vyberte si povinné ručení online, nejčastější dotazy k povinnému ručení

Pojištění odpovědnosti za škodu